Ojeté vozy

Autodružstvo Praha - Váš spolehlivý partner pro nákup ojetého vozu Škoda

Už prvním otočením klíčku v zapalování ztrácí nový vůz velkou část své hodnoty. Proto dnes nová auta pořizují především firmy do svých flotil, zatímco rozumnější volbou pro jednotlivce je pořízení prověřeného ojetého vozu. Nejoblíbenější značku mezi novými i ojetými vozy je v tuzemsku dlouhodobě Škoda. Naštěstí domácí automobilka neusnula na vavřínech a o přízeň motoristů se nepřestává snažit. Vozy Škoda jsou proto pověstně spolehlivé a plné chytrých řešení.

Nejoblíbenější mezi řidiči jsou spolehlivé ojeté vozy škoda Octavia druhé generace, které kombinují nadčasový design, velký prostor a robustní provedení. Skromnějšímu motoristovi plně vyhoví ojeté vozy Škoda Fabia, ať už elegantní první generace, nebo praktičtější druhé generace. Naopak komfort za rozumnou cenu nabídnou ojet vozy Škoda Superb.

Skvělé pověsti nových i ojetých vozů Škoda však bohužel zneužívají někteří neseriózní prodejci. Mnoho Škodovek totiž slouží jako služební vozy a jejich majitelé jim poskytují jen nejnutnější péči. Takovéto ojeté vozy Škoda se do autobazarů dostávají v poměrně špatném stavu se stovkami tisíc kilometrů na tachometru. Výjimkou nejsou ani ojeté vozy Škoda, které prošly havárií. Prodejce poté vymění jen díly, na které se při prohlídce zákazník – laik nejčastěji zaměří (volant a další drobné prvky interiéru) a vydává vůz za podstatně novější, než ve skutečnosti je. Proto Škoda zavedla program „ojeté vozy Škoda Plus“, podle kterého poznáte, že je prodejce skutečně autorizovaný.

Zásady při výběru ojetého vozu Škoda:

  1. Zkontrolujte veškerou dokumentaci k vozu – ojetý vůz musí mít v pořádku servisní knížku. Nechejte také VIN vozu zkontrolovat v celosvětové databázi
  2. Nechte servis prověřit diagnostický systém vozu, který zaznamená historii chybových hlášení a poruch. Tato hlášení je poměrně nesnadné vymazat, proto poskytují dobrou představu o historii ojetého vozu.
  3. Prohlédněte karoserii, jestli neobsahuje známky opravy. V ideálním případě nechte i proměřit speciálním přístrojem hloubku laku, která je u havarovaného vozu nerovnoměrná
  4. Důkladně zkontrolujte interiér. Jeho stav není vždy na 100 procent vypovídající, ale ošoupaný volant a prosezená sedadla prozradí, že s vozem předchozí majitel nejednal v rukavičkách.
  5. Prověřte, že všechny přístroje fungují správně. Svítí světla stejně silně? Neklepe se ručička otáčkoměru? Gratulujeme! Blížíte se do finále výběru ojetého vozu Škoda.
  6. Projeďte se vybraným ojetým vozem. Seriózní prodejce sám nabídne krátkou testovací jízdu, na které zjistíte, jestli je vůz stejně zachovalý v pohybu, jako vypadal na servisní rampě. Pozornost věnujte především zvukům nápravy, reakci na plyn a účinku brzd.

Všechny tyto úkony jsou u Autodružstva Praha samozřejmostí. Prodáváme jen prověřené ojeté vozy v programu Škoda Plus s jasnou historií. Mnozí zákazníci od nás odjeli před čtvrt stoletím s béžovým Favoritem a dnes jim servisujeme Superb, protože vědí, že Autodružstvo Praha jejich důvěru při výběru a servisu vozu nikdy nezklamalo.